Neden EuroStrong ?

Komple Kontraplak İskelet

->  Tüm EuroStrong Spirit koltukları komple kontraplak iskete sahiptir. Bağlantı yerleri sadece vida veya tutkal yerine geçmeli olduğu için çok sağlamdır.

->  Ahşap iskeletlere göre kontraplak iskelet daha fazla sağlamlık, uzun ömür, esneklik ve dayanıklılık sağlar.

->  Kontraplak iskeletin sağlamlığı sayesinde EuroStrong Spirit-II modelleri daha fazla iç genişliğe sahiptir.

Kişiye Özel Üretim

->  Tüm EuroStrong Spirit-II model koltuklar kullanıcı vücut ölçüleri ve ihtiyaçlarına göre özel olarak üretilmektedir.

->  50 kg ile 120 kg ağırlığa sahip kullancıların koltuklarında oturma sertliği, derinliği ve yükseklik gereksinimleri farklıdır.

->  Aynı şekilde 150 cm ile 190 cm boyundaki kullanıcıların da koltuk ölçülerinin farklı olması gerekmektedir.

->  Özellikle hareket kısıntısı yaşayan hastalarımızın ayağa kaldıran koltuk siparişlerinde, koltuğun boya göre üretilmesi, koltuğa her oturuşta ideal pozisyonda oturulmasını sağlar. Böylece oturduktan sonra hastanın koltuk üzerinde pozisyon alması için hareket ettirilmesine veya minderle desteklenmesine gerek duyulmaz.

->  Kişisel üretimin amacı, kullanıcının koltuğa tam olarak srtını yaslayarak oturmasını sağlamaktır. Böylece yarlanabilir sırtlık ve başlığın da yardımıyla ideal rahatlığı kolayca ayarlayabilirsiniz. İdeal pozisyonda otururken sıt tam olarak desteklenir. Koltuğun arkasının yatırılması, hatta tam olarak yatak pozisyonuna getirilmesinde bile, bel desteğinin tam olarak devam etmesini garanti eder. Özellikle yaşlı ve engelli kullanıcılar için yüksek konfor sağlar.

->  EuroStrong olarak kullanıcı ihitiyaçları, istek ve gereksinimlerini göz önüne alarak üretim yapabilmekteyiz.

Rahatsızlığa Göre Özel Üretim

->  Tüm EuroStrong Spirit-II model koltukları kullanıcının varsa rahatsılığına göre özel olarak üretilmektedir.

->  Demans, ALS-MNH, Alzheimer, Parkinson, ALS, diz rahatsızlıkları, obezite, kısmi veya tam felç, sara, kalça kırığı gibi rahatsızlıklar için kullanıcının ihtiyacına göre koltuk özellikleri ve üretimi farklı olarak yapılmaktadır.

->  Örnek olarak ALS-MNH rahatsızlığı için başlıklarımızın yumuşaklığı ayarlanabilmekte ve başın ideal pozisyonda desteklenmesi sağlanmaktadır.

->  Diğer bir örnek olarak, dizin kırılamadığı durumlar için koltuğun oturama yeri özel olarak zorlamayacak şekilde üretilebilmektedir.

Ergonomik ve Ayarlanabilir Sırtlık ve Başlık

->  Tüm EuroStrong Spirit-II model koltuklarının bel destekleri, kullanıcının belini tam olarak kavrayacak ve bel boşluğunu dolduracak şekilde tasarlanmıştır.

-> Yumuşak veya daha dolgun isteyenler ise sırtlığın dolgu miktarını, kullanıcılar kendileri ayarlayabilmektedir.

-> Başlık kısmı da sırtlık gibi kullanıcı tarafından ayarlanabilmektedir. Dolgu miktarı azaltıp artırılarak ideal baş deteği bulunabilir. Özellikle başın desteklenmesi veya sabitlenmesi gerek durumlarda çok faydalıdır.

-> Sırtlık ve Başlığın ayarlanması ile koltuğun her pozisyonunda bel ve başın tam ve konforlu oarak desteklenmesi sağlanabilir. Özellikle uyuklama ve uyuma konumlarında üst gövde sırtlık tarafından desteklendiği için tüm ağırlığın kalçalara binmesi engellenerek, bası yara oluşumu riskini azaltmaktadır.

HR Sünger ve Mikro Silikon Dolgu

->  Tüm EuroStrong Spirit-II model koltuklarında HR (High Resillience) Sünger ile Mikro Silikon dolgu malzemesi kullanılmaktadır.

-> Standart süngerlere nazaran daha uzun ömre ve yüksek esnekliğe sahiptir. Standart süngerlerde birkaç yılda oluşan çökme veya parçalanma, HR tipi süngerlerde çok uzun sürede ve çok az olmaktadır.

-> Oturma bölgesinde kullanılan çok katmanlı HR Sünger ile kullanıcının kilosuna ve sertlik ihtiyacına göre üretim yapılmaktadır. Böylece sert oturakların yaratabileceği bası yaralarının da önlenmesine katkı yapar.

-> Mikro silikon dolgu malzemesi ise, standart olarak kullanılan Damla Silikona göre daha uzun süre yumuşaklık ve kabarıklığını korur. Özellikle sırt kısmında kullanılan bu malzeme sırt kısmının yumuşaklığının devam etmesini sağlar.

Kolay Servis Olanağı

->  Tüm EuroStrong Spirit-II model koltukları gerek hastane, gerekse ev ortamında kolay servis ve uzun ömür için tasarlanmıştır.

-> Kişiye özel olarak en uygun sertlikte üretilen oturak sertliğini, herhangi bir vida, çivi veya zımba sökmeden kendiniz kolayca değiştirebilirsiniz.

-> Oturma bölgesinde kullanılan çok katmanlı HR Süngeri, gerekirse Anti-Dekübit Visko ile müşteri tarafından değiştirilebilmektedir.

-> Oturma bölgesinin tamamen kullanılamaz hale gelmesi (idrar dökülmesi gibi) durumunda bile koltuğun servise veya tamirciye götürülmesine gerek bulunmamaktadır. Bizden temin edilşebilen Oturak Değişim Kiti ile müşteri kendisi kolayca komple oturak döşemesi ile destek malzemesini dakikale içerisinde değiştirebilmektedir.